Domowa kreda dla dzieci
Rodzinnie

Dowiedz się jak zrobić domową kredę

Kwarantanna to taki dziwny czas, który pobudza ludzi do działania i myślenia (nie zawsze w dobrym kierunku…). Gro osób nabywa nowych umiejętności. Szokujące jest też to jak sporo można zrobić samemu kiedy tylko ruszy się swoje cztery litery sprzed telewizora. A jak mnóstwo fajnych rzeczy może powstać w kuchni. Wystarczy tylko mąka kukurydziana, woda i barwnik spożywczy.

Takim właśnie sposobem udało nam się zrobić własną kredę. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem trochę w szoku, że mąka kukurydziana ma takie właściwości. Wystarczy tylko trochę chęci, poszperać w Internecie i gotowe. A dzieciaki jaką mają przy tym frajdę.

Co potrzebujesz, aby zrobić kredę?

Jak zrobić domową kredę dla dzieci

  • blaszka do muffinek
  • miska do wymieszania składników
  • barwniki spożywcze (tyle ile chcesz zrobić kolorów)
  • szklanka mąki kukurydzianej i taka sama ilość wody

Jak to zrobić?

Po prostu łączysz w misce wodę z mąką. Mieszasz tak długo aż uzyskasz jednolitą konsystencję. My zrobiliśmy cztery kredy, więc wykorzystałam tylko cztery przegródki z całej blachy na muffinki. Jeśli masz sylikonowe foremki w różnych kształtach to możesz je wykorzystać. Na pewno będzie to fajne urozmaicenie. Brwnik dodaliśmy na końcu. Do każdej z czterech przegródek daliśmy po jednej, dwie kropelki barwnika. Pamiętaj o wymieszaniu aż otrzymasz jednolity kolor.

I teraz trzeba poczekać całą noc aż masa zgęstnieje i będzie można wyciągnąć nasze kredy. Przynajmniej tak było w przepisie, który znalazłam w Internecie. Ale niestety rano kiedy zeszliśmy do kuchni nasza kreda była dalej, jakby to powiedzieć, lejąca. Już chciałam wyrzucić wszystko do śmieci bo stwierdziłam, że jeśli tyle godzin czekaliśmy i nie otrzymalismy odpowiedniej konsystencji to z naszej kredy będą nici. Ale coś mnie tknęło żeby wsadzić ją do zamrażalnika. I już po godzinie czy dwóch można było normalnie wyciągnąć naszą okrągłą kredę!

Domowa kreda dla dzieci

Domowa kreda dla dzieci

Powiem szczerze, że rysowało nam się nią lepiej niż taką sklepową. Plus jest taki, że jest ona przyjazna środowisku i jest biodegradowalna. No i jak dziecko wsadzi ją do buzi to też nie ma wielkiej tragedii bo to tylko mąka, woda i barwnik spożywczy. Oczywiście gdybym wiedziała wceśniej, że trzeba będzie ją zamrozić to wsadziłabym do niej patyczki i polecam Wam to zrobić bo kreda może się troszkę topić w rękach. Jeśli chodzi o przechowywnie to nasza kreda ma już trzy tygodnie i trzymamy ją w pudełku w zamrażalniku i jak tylko mamy ochotę to wyciągamy ją, kolorujemy, rysujemy i resztę wkładamy spowrotem do zamrażalnika. Chociaż ostatnio zapomnieliśmy to zrobić i nic się z kredą nie stało.

Domowa kreda dla dzieci

Kreda domowa dla dzieciTo nasza pierwsza próba z kredą, więc myślę, że będziemy próbować więcej i z pewnością ulepszymy ten przepis. Jeśli znacie jakieś lepsze sposoby na domową kredę to piszcie ! I dajcie znać w komentarzach czy lubicie takie domowe 'wynalazki' bo mamy sporo takich pomysłów i chcielibyśmy się z Wami nimi dzielić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *