5 typów matek na kwarantannie
Lifestyle

5 typów matek na kwarantannie

Co jakiś czas w Internecie pojawiają się opisy zachowań matek w czasie kwarantanny. Jedne są zabawne inne mniej. Niektóre są mniej akuratne inne bardziej. Stwierdziłam, że całkiem fajnie byłoby zebrać te wszystkie zachowania, pogrupować i wyszło mi '5 typów matek covidowskich'. Oczywiście moim zamiarem nie jest obrażanie nikogo po prostu warto podejść do niektórch rzeczy z humorem. Zwłaszcza teraz kiedy mało komu jest do śmiechu warto umilić sobie ten czas. Imiona są przypadkowo dobrane do każdego typu, więc proszę nie szaleć z rozpaczy kiedy zobaczycie swoje imię 😉 Każda z nas próbóje radzić sobie w tym całym szaleństwie na swój sposób. Nie ma znaczenia jak byle przetrwać i do przodu.

Na pierwszy ogień idzie Krystyna 😉

Dobrze wykształcona, profesjonalistka, matka idealna, która do tego całego zamieszania przygotowana była od momentu ogłoszenia pandemii. W soim pięknym, pachnącym nowością kajecie ma spisany cały plan awaryjny. Pod każdą datą widnieje szczegółowy plan działania dla wszystkich członków rodziny ( nawet dla psa). Nie ma, że boli. Ma zaplanowaną każdą sekundę i wara temu kto rozpierdoli jej cały misterny plan. Od teraz jej dom to miejsce do pracy i nauki. To sterylna świątynia, gdzie jedyną rozrywką są poranne ćwiczenia. Zero cukru, zero tłuszczu, zero radości. Prawdopodobnie będzie w stanie utrzymać całą rodzinę przy życiu.

Grażyna– mama nie pracująca z conajmniej trójką dzieci. Jest spokojna i zrównoważona. Że niby utknęła z dziećmi w domu i wszystko na jej głowie? Dzień jak co dzień. Stara zachowywać się racjonalnie. Nie ma problemu z brakiem papieru toaletowego w jej domu. Zawsze kupuje wszystkiego więcej zwłaszcza jak dorwie się do jakiejś promki. Zapasy wystarczą na parę tygodni. Można spać spokojnie. Posty na Facebook’a i Instagrama przygotowuje dzień na przód. Pierwsze skrzypce gra nauczanie w domu. Ma przygotowanych trylion zadań edukacyjnych dla dzieci i nigdy nie zapomniała udokumentować tego zdjęciem wrzuconym na jej social media.

Maryśka– właśnie dochodzi do niej, że być może będzie musiała zostać z dziećmi w domu na długie (cholernie długie) tygodnie. A jedyna dorosła osoba, z którą będzie miała kontakt to jej własny osobisty mąż. Już teraz dzwoni do psychologa żeby umówić się na wizytę. Oprócz tego boi się, że może wpaść w alkoholizm. Bo jedyną nadzieję na przetrwanie tego upatruje w dużej ilości wypitego wina. Każdego dnia dziękuje Bogu za Netflix, Disney Channel i Youtube Kids.

Gaja– matka pracująca na pół etatu, praktykująca naukę szkolną w domu. Promuje na Insta  swój własny biznes i samą siebie jako silną i wyzwoloną kobietę. Jej dom ocieka zapachem świeczek do medytacji i olejkami eterycznymi tak cudownie zbalansowanymi, że pozazdrościłaby jej sama Małgorzata Rozenek. Jej motto to 'Jedz warzywa i owoce a będzie Ci dane'. W czasie pandemii nauczyła się jak zrobić swój własny organiczny żel dezynfekujący. Testowała go na sobie i jej nieszczepionych dzieciach.

Dżessika– przez całe życie była wierna tylko jednej zasadzie 'Miej wyjebane a będzie Ci dane', więc teraz nie będzie inaczej. Jest niewzruszona na słowo koronawirus. Nikt i nic nie odbierze jej wolności (kosmetyczki i fryzjera). Nie ma zamiaru zmieniać swoich planów i będzie udawać, że życie toczy się jak dawniej. Impreza w czasie zarazy? Nie ma sprawy. Dla Dżessiki nie ma rzeczy niemożliwych. Nawet zorganizuje prywatkę w swoim domu. Skończyło Ci się wino? Dziewczyno wiesz, że pod tym względem na Dżessikę zawsze możesz liczyć. Butelka a nawet dwie gdzieś się znajdzie.

P.S Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Dżessika posiada przyjaciółke, która wierzy w teorię spiskową, że to nie wirus tylko sygnał 5G zabija ludzi. Uciekaj, gdzie pieprz rośnie jeśli będzie chciała wejść z Tobą w polemikę. Może być dosyć ostro.

Który typ matki wybieracie? Mi chyba bliżej do Maryśki. Aczkolwiek nie dobrałam się jeszcze do wina. Chociaż to może być kwestia czasu 🙂

 

*Pomysł na 5 typów mam zaczerpnięty z tego bloga.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *