Samotne Matki to bohaterki
Lifestyle

Do wszystkich samotnych Mam: Jesteście prawdziwymi bohaterkami!

Siła to Twoje drugie imię

Podziwiam Cię! Tak Ciebie kobieto, która samotnie wychowujesz swoje dzieci. Podziwiam Cię tak szczerze i prawdziwie. Czy Ty w ogóle wiesz jaką wielką siłą dysponujesz? Wszystko co robisz, robisz sama. Jesteś nie tylko Matką, ale też i Ojcem. Wiem, że jest to dla Ciebie ciężkie i pewnie czasem Cię to przerasta. Potrafię sobie to wyobrazić. Sama mam kochającego Męża, który dużo mi pomaga. Robi zakupy, gotuje, czasem i posprząta a co najważniejsze zajmuje się naszym synem. I wiesz co? Mimo tej całej pomocy często czuję się (delikatnie mówiąc) beznadziejnie. Nierzadko płaczę i poddaję w wątpliwość fakt czy jestem dobrą Matką. Wydaje mi się, że już tyle razy zawiodłam mojego malego chłopca. Dobrze, że mam drugą połówkę, która mnie wspiera na każdym kroku. A Ty? Musisz się z tym całym gównem zmagać sama. (Oczywiście nie opisuję tutaj Matek, które opuściły swoje dzieci czy też je zaniedbują. Mówię o samotnych Matkach, które robią wszystko, aby ich dzieci były szczęśliwe.)

Pracujesz na dwie zmiany a czasem i na trzy. Nie kupujesz sobie nowych ciuchów bo przecież Twoje dziecko potrzebuje kolejnej już pary butów. Nie pamiętasz kiedy ostatnio jadłaś coś dobrego bo Twoje dziecko dostało dobrą ocenę i żeby to uczcić kupiłaś mu kawałek ciasta (dla Ciebie oczywiście już nie wystarczyło). Po prostu chcesz, aby Twój skarb wyrósł na dobrego człowieka. Tylko (i aż) tyle.

Jesteś wzorem do naśladowania

Nie wiem czy to dla Ciebie cokolwiek znaczy, ale podziwiam każdą cząsteczkę Twojej siły. Jesteś dla mnie wzorem do naśladowania. Bycie Mamą to ciężka praca a Ty wykonujesz ją podwojnie. I idzie Ci naprawdę dobrze. Cieżko pracujesz, aby mnieć pewność, że Twoje dzieci mają wszystko na co zasługują. Płacenie tych wszystkich rachunków w pojedynkę musi być nielada wyzwniem. A mimo to jesteś w stanie zapewnić im dom, bezpieczne miejsce do życia. Jesteś wspaniała i pamiętaj o tym za każdym razem, gdy będziesz mieć swoje cięższe dni.

Jesteś chodzącą inspiracją

Samotne Matki to bohaterki

Wiem, że nie zrozumiem jak to jest być Tobą. Ale przez prawie 20 lat widziałam zmagania mojej Mamy- samotna Matka 3 dzieci. Wiem jakie to ciężkie. Wiem, że chowasz się przed dziećmi żeby wypłakać caly ten narastający stres. Wiem, że wątpisz w to czy dasz radę i czy jesteś dobrą Matką. I mogę Ci powiedzieć, że jesteś nawet więcej niż 'tylko' dobrą. Jesteś wszystkim tym czego Twoje dzieci teraz potrzebują. Jesteś ich światłem, inspiracją i naodważniejszą osobą jaką znają.

Pewnego dnia zroumieją jak wiele dla nich zrobiłaś. Ile dla nich poświęciłaś. W pewnym sensie zrezygnowałaś z siebie dla nich. Tylko prawdziwa Matka jest w stanie tyle zrobić. I Ty jesteś jedną z nich. Jesteś prawdziwą bohaterką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *