Lifestyle

Dekorowanie pokoju dziecięcego z Aliexpress

Powiedzmy sobie szczerze, że najważniejszym pokojem w domu jest pokój dziecka. Jeśli nie stworzymy mu odpowiednich warunków do zabawy, nauki, odpoczynku to najzwyczajniej w świecie będziemy mieć przesrane. Dlatego warto przyłożyć się przy wybieraniu mebli czy dekoracji. Nie oszukujmy się w pokojach naszych dzieci powinno być wszystko co najlepsze 🙂 Już Ci pewnie wyobraźnia podpowiada, że trzeba mieć w portfelu mnóstwo pieniędzy. A co jeśli powiem Ci, że możesz kupić naprawdę fajne rzeczy za nieduże pieniądze?

Oczywiście dla mnie najlepszym rozwiązaniem okazało się Aliexpress. Dlatego dzisiaj podrzucę Wam parę inspiracji, z których sama skorzystałam albo mam taki zamiar. A że mam syna będą to przede wszystkim inspiracje do pokoików chłopięcych. Ale już uspokajam wszystkie Mamuśki dziewczynek i obiecuję, że następne zestawienie będzie dla Waszych małych księżniczek.

Zacznijmy od ścian!

Jestem fanką słodkich plakatów. Przyzaję się, że poddałam się modzie i planuję zawiesić u Małego przynajmniej trzy obrazki:) Przeszukując Internet napotkałam dosyć zaporowe ceny dlatego tutaj wrzucam Wam troszkę tańszą alternatywę. Oczywiście cena zależy od tego czy chcecie obrazki mieć od razy w ramce czy bez no i od wielkości.

A tutaj macie taki, który powinien zawisnąć w każdym pokoju, który jest zamieszkiany przez chłopca:)

Kolejna rzecz, która świetnie wygląda na ścianie to naklejki. Znalazłam naprawdę świetne za niecałe 10 zł za sztukę, więc warto się im przyjrzeć. Zwłaszcza jeśli dziecko uwielbia ulice i pojazdy. Jest też propozycja z balonami i samolotami. Jak dla mie wygląda to naprawdę czadowo. Jeśli nie chcesz wydawać kroci na tapetę, która i tak może się podrzeć albo odkleić, to naklejki są świetnym rozwiązaniem. Poza tym jesli dziecku znudzi się dany motyw można odkleić stare i przykleić nowe:)

Ściany w pokoju dziecięcym można też ożywić przypomocy wieszaków np w kształcie samochodów. Niejeden chłopiec, który uwielbia karetki, wozy policyjne czy strażackie będzie w siódmym niebie:)

Pora na podłogę!

Najlepszym miejsem na zabawę jest oczywiście podłoga. Dlatego tak bardzo lubię wszelkiego rodzaju maty. Jak Mały był jeszcze niemowlaczkiem miał matę, z której tak sobie byliśmy zadowoleni dlatego teraz szukałam takiej, na której bez problemu będzie mógl jeżdzić samochodami, leżeć sobie, siedzieć, odpoczywać, generalnie matę wielofunkcyjną🙂 Udało mi się taką znaleźć i mogę powiedzieć, że jest to jeden z moich lepszych zakupów na Aliexpress. Prałam ją już kilka razy w pralce i nic się z nią nie stało. Jest wiele wzorów do wyboru my oczywiście wybraliśmy z ulicą i pojazdami. Mata jest dosyć duża i można ją złożyć razem z zabawkami:)

Teraz gdybym miała kupować matę dla mniejszego dziecka wybrałabym piankową biało-czarną albo kolorową, za którą trzeba zapłacić trochę więcej.

Kolejna rzecz, której nie powinno zabraknąc w pokoju dziecięcym to dekoracyjna poduszka. Najlepiej w kształcie ulubionego zwierzaka, samochodu, postaci z bajki itp. Można wybierać spośród wielokolorowych albo czarno-białych. Mogą one służyć tylko jako dekoracja, jako poduszka do spania czy też przytulanka.

Teraz czas na coś co pozwoli nam utrzymać trochę porządku w pokoju czyli pudła, worki, kosze w których będziemy chować zabawki, ciuchy itp. Osobiście zakochalam się w lnianym worku z twarzą misia. Pochowaliśmy tam mnóstwo zabawek, które Mały daży mniejszą sympatią.

Ogrmną furorę robią też ostatnio kosze na zabawki, które bardziej przypominają kosze na ubrania. Tutaj znajdziecie kilka wzorów do wyboru.

Fajne są też propozycje dla fanów klocków Lego. Można wybrać sobie duże lub małe pudełka, na różne przybory czy zabawki, wyglądające dokładnie jak Lego.

Jestem pewna, że nzjadziecie tutaj parę inspiracji, które sprawią, że Wasze dzieci pokochają swoje pokoiki jeszcze bardziej. Dajcie znać co myślicie o takiej przywizywaniu takiej wagi do wystroju dziecięcego pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *