Najlepsze okazje na Aliexpress
Lifestyle

Łap okazje na Aliexpress- czyli jak kupować i nie żałować

Skusiłam się w końcu i ja na zakupy z Aliexpress. I przyznam się, że mam ich już troszkę na swoim koncie. Czy jestem z nich zadowolona? Owszem. Może nie ze wszystkich, ale z większości tak. Pewnie dalej będę z wypiekami na twarzy szukać coraz to ciekawszych okazji. Ale zacznijmy od początku bo może nie każdy wie czym właściwie jest Aliexpress.

Chińskie Allegro?

Właściwie tak można to skrótowo opisać. Z tą różnicą, że towar z Aliexpress wysyłany jest niemalże w każde miejsce na świecie. Co to oznacza? Tyle, że ja będąc w UK mogę zrobić takie same zakupy jak Ty będąc PL. Aczkolwiek za nasze zakupy musimy zapłacić w innej walucie (sprawdzałam i nie ma opcji wyboru złotówek). Podstawową walutą na Alieexpress jest amerykański dolar. Nie musisz się też martwić tym, że zamiast polskich znaków zobaczysz chińskie krzaczki. Aliexpress może się pochwalić, w większości, przyzwoitymi tłumaczeniami. No i istnieje jedna wielka różnica. NA swoje zakupy możesz czekać nawet calutki miesiąc albo i dłużej.

Skąd tak niskie ceny?

Przeglądając Aliexpress na pewno zwrócisz uwagę na naprawdę niskie ceny. Jak można to wyjaśnić? Istnieją dwie moliwości. Pierwsza to taka, że kupujesz prosto od producenta. Również koszt produkcji jest dużo tańszy w Chinach niż w innych krajach. Druga, mniej optymistyczna, trafiłeś na podróbki albo ktoś chce Cię oszukać.

Jak kupować na Aliexpress?

Jak więc kupować, aby nie stać się ofiarą oszusta?

  1. Zanim złożysz zamówienie zawsze sprawdzaj recenzje i prawdziwe zdjęcia, które są do nich dodawane
  2. Dołącz do grup na Facebook’u. Sama należę do paru i zawsze sprawdzam linki podawane przez osoby, które już coś kupiły. Dzięki temu mam pewność, że towar zostanie dostarczony również i do mnie. A poza tym mogę przyjrzeć się zdjeciom i przczytać rzetelną recenzję.
  3. Sprawdź na innych stronach ceny towaru jaki chcesz kupić. Upewnisz się czy cena z Aliexpress nie jest za niska. Jeśli jest to raczej omijaj aukcję szerokim łukiem.
  4. Upewnij się czy nie zapłacisz cła za swoje zakupy. Zakupy do 150 euro są zwolnione z cła. A co z podatkiem VAT? Jeśli robisz zakupy za mniej niż 45 euro możesz raczej spać spokojnie bo żadnych dodatkowych opłat nie powinieneś się spodziewać.

Co kupować?

Szczerze? Możesz kupować wszystko od bielizny po sprzęt kuchenny. Na czym ja się skupiam? Oczywiście na zabawkach, ciuszkach i akcesoriach dziecięcych 🙂 Czasami zahaczę też o coś dla Mamy czy Taty albo jakiś fajny gadżet do domu. Unikam podróbek bo nie widzę powodu, dla którego miałabym je kupować. Po co mi jakiś ogowany produkt jeśli w rzeczywistości mnie na niego nie stać? Na Aliexpress można spotkać oficjalne sklepy znanych marek takich jak Carters czy lalek Metoo.

Co tydzień będę się starać dzielić z Wami sprawdzonymi linkami do produktów, które warto kupić. Będę pokazywać też swoje perełki zakupione na Alie. Zobaczcie co fajnego można kupić dla swoich pociech za mniej niż dolara. Będę też pisać nie tylko o plusach ale też i o minusach. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu ten wątek 🙂

Jeden Komentarz

  • Magdalena M

    Zawsze chciałam zacząć zamawiać na Aliexpress, ale nigy nie wiedziałam jak się za to zabrać. Teraz już będę bardziej doinformowana 🙂 Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *