Podróże

Zanim wyruszysz w podróż z dzieckiem- 5 praktycznych wskazówek

Jeśli śledzicie naszą stronę na Facebook’u to wiecie, że wróciliśmy wczoraj z wakacji na Teneryfie! To była taka piewsza prawdziwa podróż z naszym Maluchem. Co prawda jak miał 6 miesięcy zaliczył już Rzym, Pizzę i Florencję, ale tym razem była to długa podróż, wymagająca od nas troszkę więcej wysiłku. Jedno jest pewne. Nie ma co się wzbraniać przed wakacjami z dzieckiem. Wiadomo, że nie będą one już wyglądały tak samo czyli bezstresowo i beztrosko, ale nikt nie obiecywał, że bycie rodzicem to bułka z masłem. Post ten, więc kieruję do tych rodziców, którzy planują w tym roku wywieźć swoje dzieciaczki poza granice kraju. Mam nadzieję, że nie przestraszycie się a wręcz przeciwnie uznacie, że nie taki diabel straszny jak go malują.

Zadbaj o zdrowie

Pierwsze i najważniejsze: Przygotuj się na nieoczekiwane. Może w czasie podróży dowiesz się, że Twoje dziecko ma na coś alergię? Może będziesz porzebować szybkiej konsultacji z lekarzem? Warto, więc zainwestować w ubezpieczenie zdrowotne. Nie zapomnij wyrobić sobie i dziecku Europejskiej KartayUbezpieczenia Zdrowotnego, która obowiązuje w obrębie UE.

Wybierz mądrze miejsca w samolocie

Niby to oczywiste, ale niekoniecznie dla każdego 😉 Zanim zostaliśmy rodzicami było nam obojętnie jakie zostaną nam przydzielone miejsca w samolocie. Zazwyczaj modliliśmy się o te przy wyjściach awaryjnych bo więcej miejsca na nogi. Już krótko po tym jak zaczęliśmy latać z Małym stwierdziliśmy, że nie będziemy polegać na automatycznym przydzielaniu miejsc i troszkę zainwestujemy w to, aby było nam wygodniej. Teraz wiemy, że najlepiej wybierać miejsca z przodu samolotu- odczuwa się mniej wstrząsów i jest troszkę ciszej. Dochodzi do tego czas wyjścia z samolotu po lądowaniu. Nie ukrywajmy, że siedząc z przodu można zrobić to szybciej.

Spakuj tylko potrzebne rzeczy

Naprawdę dziecko nie potrzebuje 40 walizek. Najważniejsze rzeczy to pieluszki, chusteczki nawilżane, jedzenie (mleko, słoiczki itp nie podlegają regule 100 ml), ulubiona zabawka i ciuszki. Warto przed wylotem sprawdzić czy tam, gdzie lecisz są dostępne pieluchy czy kosmetyki, które zazwyczaj używacie. Dzięki temu zaoszczędzicie dużo miejsca w swoim bagażu. Najlepiej zrobić listę, aby pamiętać o wszystkich niebędnych rzeczach. Przynajmniej w czasie pakowania unikniesz zbędnego stresu i poczucia, że o czymś zapomnieliście.

Sprawdź jakie udogodnienia oferuje Twój hotel

Niemal oczywistym jest, że obecnie większość hoteli jest dostosowana dla rodzic z dziećmi, ale zawsze warto sprawdzić co dokładnie mają one Wam do zaoferowania. Podstawowe rzeczy, ktore powinniście mieć do dyspozycji to łóżeczko dla dziecka, przewijak, parasol na plaży (przed basenem), który uchroni dziecko przed słońcem. Nie zapomnij też sprawdzić co jest w pobliżu Waszego hotelu. Naprawdę ważne jest, aby apteka czy jakiś lokalny market znajdowały się w niedalekiej odległości.

Nie panikuj- daj sobie i dziecku czas

Potencjalnie każdy wyjazd jest dla nas stresem. Wyobraź sobie, więc co czuje maleńkie dziecko, które nie zdaje sobie sprawy z tego co dzieje się wokół niego. To normalne, że może płakać trochę więcej niż zawsze. To normalne, że może czuć się mniej konfortowo niż zawsze. Ważne abyście bez względu na to starali się uspokajać Maluszka i być blisko niego. Spróbujcie trzymać się Waszej codziennej rutyny i nie pozwólcie, aby cokolwiek zepsuło Wasze wakacje. Dzieci mają chyba jakąś wrodzoną umiejętność szybkiej adaptacji do nowych miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *