Rodzinnie

Jak przygotować się na narodziny Twojego Maluszka?

Każda mama chce jak najlepiej dla swojego maluszka. Dlatego kiedy zaczynasz swoją podróż po sklepach prawdopodobnie kupujesz wszystko co wpadnie Ci w ręce. Co za tym idzie wydajesz tonę pieniędzy i kończysz z kupą (nie nie tą kupą na nią też przyjdzie czas) niepotrzebnych rzeczy. Ale nie martwcie się tak robi każda nowa mama. 

Podpowiem Wam jak kupować i oszczędzać swoje monety. Po pierwsze musisz zdać sobie sprawę ze smutnego faktu, że dzieci bardzo szybko rosną. Mija się więc z celem kupowanie ogromnych ilości ciuszków. Na początek maluszek potrzebuje:
3 śpioszki do spania,
3 body,
czapeczka i łapki niedrapki,
3 pary skarpetek,
2 pary spodni,
1 sweter,
1 bluza,
2 tshirty.
To wszystko. Po paru tygodniach (2-3) Twoje dziecko będzie potrzebowało nowe ciuchy w większym rozmiarze. Naprawdę możecie mi zaufać. Wiem co mówię Dziubek miał sporo ciuszków i dlatego przebieraliśmy go dwa razy dziennie:D

Ok Twoje dziecko ma się w co ubrać teraz pora na miejsce do spania. Nie jestem fanką koszyków czy też kołysek. Mam na to proste wytłumaczenie. Będziesz ich używać tylko przez pierwsze miesiące i później znowu trzeba wydać pieniądze i kupić łóżeczko. Co oznacza kolejne wydatki. Dlatego my kupiliśmy łóżeczko 2 w 1, które można przekształcić na łóżeczko dla większego dziecka. Przez kolejne 3-4 lata nie muszę martwić się o miejsce do spania dla synusia.

Prawie wszystko kupowaliśmy online na allegro. Dlaczego?  Bo te same rzeczy mogłam kupić dużo taniej niż w sklepie. Jeśli już zdecydujecie się co chcecie kupić koniecznie sprawdzajcie ceny w internecie. Udało nam się też dużo zaoszczędzić na wózku. Wybraliśmy wielofunkcyjny: gondola+ fotelik samochodowy+ spacerówka. Kolejne trzy lata z głowy. Warto poszukać wózka z wystawy. Wyglądają jak nowe, nieużywane (bo w zasadzie one takie są) a można kupić nawet za połowę ceny.

Szczerze  żałuję, że nie posiadałam tej wiedzy kiedy sama robiłam zakupy. Jeszcze zanim Dziubek się urodził kupiliśmy pełno zabawek, matę do zabawy i bujaczek. Oczywiście przez pierwsze miesiące nawet tego nie powąchał a co dopiero mówić o korzystaniu z tego. Kieruj się, więc trzema zasadami. Pierwsza: Obserwuj swoje dziecko i patrz jakimi zabawkami lubi się bawić i tylko takie kupuj. Druga: Jeśli chcesz zaoszczędzić sprawdzaj ceny w wyszukiwarce internetowej. Trzecia: Twój maluszek naprawdę nie potrzebuje wiele na samym początku.

Opowiedzcie w komentarzach czy tez dałyście się ponieść gorączce zakupowej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *